Primelase

Primelase Excellence hiszpańskiej marki Cocoon Medical to laser diodowy o bardzo wysokiej mocy. Jest przede wszystkim laserem do usuwania owłosienia – wysoka moc oraz technologia USP (Ultra Short Pulse) pozwalają na zabiegi impulsami od 3 ms. Osiągamy wtedy odpowiednią temperaturę do zniszczenia mieszków włosowych, bez wpływu na skórę, co sprawia, że zabieg jest skuteczny i bezpieczny. Urządzenie posiada niezwykle skuteczną funkcję chłodzenia kontaktowego, która sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. Zadowalające efekty zauważymy już po 2 zabiegach – jednak efekt uzależniony jest od ilości oraz koloru owłosienia poddanego depilacji.

Jakie są fazy wzrostu włosa i jak działa depilacja laserowa?

 

Wzrost włosa nie jest procesem ciągłym, a cyklicznym. Składają się na niego trzy zasadnicze fazy:

– anagenu (wzrostu włosa)

– katagenu (zaniku)

– telogenu (wypadania).

Fazą, w której komórki macierzy intensywnie się dzielą, czego efektem jest nowy, zdrowy włos, jest pierwsza z nich, anagen. Ta wiedza jest niezwykle ważna, by zrozumieć istotę laserowego usuwania włosów, bowiem tylko włosy w fazie anagenu zareagują w oczekiwany sposób na wiązkę lasera. Wiązka światła lasera, wnikając głęboko w skórę, niszczy macierz włosa. Znajdujący się w niej pigment, czyli melanina, pochłania energię z urządzenia, zamieniając ją w energię termiczną. Cebulka włosa zostaje nieodwracalnie zniszczona, a, co za tym idzie, komórki macierzyste ulegają trwałemu uszkodzeniu. Proces ten nosi nazwę fototermolizy selektywnej. Wypalona macierz traci zdolność wyprodukowania nowych włosków. Właśnie dlatego usuwanie włosów laserem przynosi tak spektakularny efekt.

Wielu pacjentów zastanawia się, czy usuwanie owłosienia laserem to dobry wybór. Tak, ze względu na wysoką skuteczność, bezbolesność oraz trwałość efektów jest to zdecydowanie najlepsza metoda depilacji. Choć może wydawać się inwazyjna, absolutnie taka nie jest – mogą się na nią zdecydować także osoby o wrażliwej, skłonnej do podrażnień skórze.

 

Przygotowanie do zabiegu depilacji Primelase

Przed zabiegiem depilacji laserowej nie można depilować włosów woskiem, wyrywać pęsetą oraz depilatorem elektrycznym przez minimum 4 tygodnie – dopuszczalne jest golenie.

Dzień przed zabiegiem należy ogolić partie zabiegowe maszynką jednorazową.

W dniu zabiegu nie nakładaj kremów oraz balsamów.

Przed zabiegiem nie można:

  • przyjmować różnego rodzaju leków o działaniu uczulającym na słońce, m.in. ibuprofenu,
  • pić naparów z ziół światłouczulających, m.in.  dziurawca, nagietka, bratka, skrzypu, pokrzywy,
  • stosować leków i kosmetyków o działaniu złuszczającym,
  • stosować kremów z retinolem oraz isotretynoiną,
  • stosować peelingów na bazie witaminy C i kwasów owocowych,
  • korzystać z solarium, saun, kabin opalających i gorących kąpieli.

Przeciwwskazania

Depilacja laserem nie może być przeprowadzona u osób, które:

  • są opalone, mają problemy ze skórą (łuszczyca, bielactwo, przebarwienia),
  • zmagają się z epilepsją lub stosują leki światłouczulające i retinoidy,
  • mają rozrusznik serca, żylaki lub zapalenie żył,
  • u kobiet w ciąży i karmiących piersią.